Ubytování

V chalupě je k dispozici 6 pokojů. Pokoj 1 a 2 lze spojit - vznikne tak prostor pro větší rodinu o 7 lidech. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení. Hosté mají volný přístup do malé odpočívárny. Stravu zajistíme. Kuchyňky pro vlastní vaření zde nejsou a na pokojích není možné mít varné konvice. Samozřejmostí je zdarma wifi v celé chalupě. Celý objekt je nekuřácký, jsou nainstalovány hlásiče kouře. V celém interiéru jsou koberce, proto je vhodné přivézt si domácí obuv. Domácí zvířecí miláčky a mazlíčky nechte doma. Parkování pro 5 až 6 aut je přímo u chalupy, stačí od prvního auta ohleduplně zaparkovat /nejlépe kolmo k spodní silnici/.  

Chalupu lze využít i pro uzavřenou skupinu /mimo bytu majitelů/. 

Časté dotazy:

Je u chalupy trampolína? Není. Je 300 metrů od chalupy a pro děti je ve stejné vzdálenosti dětské hřiště.

Můžeme si sami vařit? Ne, stravování po dohodě je ve formě snídaně, nebo polopenze.

Bližší informace na telefonu +420 605 743 795 nebo emailu chalupavestrani@seznam.cz.

 

 

Skiareál Strážné

Moderní lyžařské středisko, situované v nadmořské výšce 800 - 1300 m n.m., 6 km od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn, celoročně nabízí rozmanité příležitosti k rekreaci a sportu. Skiareál Strážné je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou. Pro naše nejmenší návštěvníky máme dětský vlek a velmi mírný cvičný svah v těsné blízkosti modré sjezdovky.

 

 

V létě je pod dětskou sjezdovkou otevřený BARBAR, kde je pro děti velká trampolína a kde si mohou rodiče posedět.

 

 

Jak to u nás chodí

Před příjezdem host vyplní rezervaci, nebo napíše mail, kde uvede požadovaný termín, jména a věk účastníků. Před závaznou rezervací je třeba uvést i specifické požadavky /alergie, dieta, vegetariáni, nezvladatelné dítě, apod./ 

Při příjezdu host předloží vlastní občanský průkaz, cestovní pas nebo jiný platný doklad nahrazující průkaz o totožnosti a pokud zaplatil zálohu a ne celý pobyt, doplatek zašle nejméně tři dny před příjezdem, aby mu byl příjem na účet potvrzen. 

Nástupy jsou od 15ti hodin, pokud není domluveno jinak a odubytování je v 10hodin. Pokud host nepředá pokoj do dojednané doby tj. 10hodin dopoledne, maximálně +půl hodiny, účtujeme další den pobytu (pokud není domluveno jinak). Pokoj a parkoviště je třeba opustit do sjednané doby /tj. 10 hodin dopoledne/.

 

Domácí pokyny

Celý objekt je vybaven kobercem a je potřeba vzít si s sebou domácí obuv a dodržovat přezouvání. V pokojích a ve společenských prostorách není možné přemisťovat vybavení. Nedoporučuje se provádět opravy a zásahy do elektrické sítě nebo jiné instalace. V případě zjištění jakékoliv závady je třeba ji ihned nahlásit, aby se mohla zjednat náprava. V objektu ubytovacího zařízení a zvláště na pokojích není dovoleno používat vlastní elektrické spotřebiče. Tento zákaz se netýká notebooků a elektrických spotřebičů sloužících k osobní hygieně hosta (holicí strojky, vysoušeče vlasů apod.). Není povoleno používat otevřený plamen (svíčky, olejové vonné lampy, apod.).K sušení oděvů nejsou určeny garnyže nad okny, ale věšákové stěny či topný žebřík ve sprše. Při příjezdu Vám bude přidělený pokoj a klíče /od pokoje a od vchodu/. Pokoj při odjezdu a klíče osobně předáte zpět.

V době od 22.00 do 6.00 hodin  se dodržuje noční klid. Za děti odpovídá jejich doprovod a není možné je nechat bez dozoru pobíhat po chalupě ani kolem chalupy, zabráníte tím jejich úrazům nebo poškození zařízení. 5-6 parkovacích míst u chalupy je zdarma s tím, že ohleduplné parkování hned od prvního auta, nejlépe kolmo ke spodní silnici, je nutností. Při příjezdu dalších aut je možné za místní poplatek parkovat na  centrálním placeném parkovišti obce (cca 300m). Při odjezdech je třeba opustit i parkoviště.

 

Okolí nabízí spoustu příležitostí k výletům

-sjezdovky (cca 100 metrů pod chalupou) další nad chalupou

-dětská lyžařská škola na vleku u chalupy

-běžkařské tratě v okolí - nástup 100m nad chalupou

-zámecký park ve Vrchlabí a muzeum

-zámecký park v Jilemnici a muzeum

-v létě vyhlídkové lety u Vrchlabí (6 km)

-letní kino ve Vrchlabí

-Aquapark ve Špindlerově Mlýně (cca 15 km)

-Zoo Dvůr Králové nad Labem (cca 30km)

-výlet na Černou horu