Ubytování

V termínech červenec, srpen, na vánoce a na silvestra nabízíme čtyři samostatné pokoje v patře pro 1 - 10 a po dohodě i více osob. Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení. Hned u vchodu je botárna, domácí obuv na přezutí si každý host přiveze. Kromě kuchyně jsou všude koberce.
V přízemí je k dispozici menší odpočívárna s TV, další dvě WC s umyvadlem, jídelna s krbem, lavicí, stoly, židlemi a TV, bar s výčepním zařízením a s lednicí a plně vybavená kuchyňka s myčkou na nádobí. Kolárna je 10 metrů od chalupy.
 
V zimě a v mimosezónách nabízíme 6 samostatných pokojů s vlastním sociálním zařízením a k dispozici je menší odpočívárna v přízemí. V chalupě jsou všude koberce, proto si každý host přiveze s sebou domácí obuv. Kuchyňky pro vlastní vaření zde nejsou, stravu po dohodě zajistíme. Lyžárna/kolárna je 10 metrů od chalupy.
 
 
 
Wi-fi je v celé chalupě.
Po celý rok je objekt nekuřácký a platí zákaz domácích zvířat.
Chalupu lze využít i pro uzavřenou skupinu /vyjma bytu majitelů/.
Bližší informace na telefonu +420 605 743 795 nebo emailu chalupavestrani@seznam.cz.
 

Parkování

Při ohleduplném parkování s minimálními rozestupy vlevo i vpravo se na parkoviště u chalupy vejde 6 aut. Ideální je parkování kolmo ke spodní silnici /kolmo znamená předkem nebo zadkem auta k silnici/. Parkování v ceně.
 

Skiareál Strážné

Moderní lyžařské středisko situované v nadmořské výšce 800 až 1300 metrů nad mořem leží 6 kilometrů od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn. Celoročně nabízí rozmanité příležitosti k rekreaci a sportu.
Skiareál Strážné je vybavený čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou.
Pro nejmenší návštěvníky je k dispozici velmi mírný cvičný svah s dětským vlekem v těsné blízkosti modré sjezdovky.
Instruktoři v lyžařské školičce naučí lyžovat malé i velké zájemce o lyžování.
V létě i v zimě je u dětské sjezdovky otevřený BARBAR k posezení.
Děti si mohou zaskákat na trampolíně.
 
 
 
 

 

Jak to u nás chodí /příjezd a odjezd/

Při objednání na zimu a mimosezóny host vyplní rezervaci, nebo napíše mail, kde uvede požadovaný termín, jména a věk účastníků. Před závaznou rezervací je vhodné upozornit na specifické požadavky /alergie, dieta, vegetariáni, nezvladatelné dítě, apod./ 
Před příjezdem požadujeme platbu na účet. Zálohu po objednání a doplatek včas, abychom stihli příjem potvrdit.
Při příjezdu host předloží vlastní občanský průkaz, cestovní pas nebo jiný platný doklad nahrazující průkaz o totožnosti a po registraci bude ubytován.
Nástupy jsou od 15ti do 18ti hodin, pokud není domluveno jinak a odubytování je v 10 hodin.
Pokud host nepředá pokoj do dojednané doby tj. 10 hodin dopoledne, maximálně +půl hodiny, účtujeme další den pobytu (pokud není domluveno jinak). Pokoj a parkoviště je třeba opustit do sjednané doby /tj. 10 hodin dopoledne/.
 
V létě pronajímáme chalupu pro 1-10 osob včetně dětí v ceně 23.000,- Kč za týden a to od soboty do soboty. Více osob je možné ubytovat dle ceníku.
Rezervaci je možné provést e-mailem. Poté zašleme závaznou objednávku, bližší informace o pobytu a formulář smlouvy o ubytování. Pokud pobyt potvrdíte, zašleme číslo účtu na proplacení zálohy /50 % celkové ceny/. Po obdržení zálohy pro vás ubytování závazně rezervujeme .Po objednání zašleme smlouvu o pronájmu. Doplatek na účet zašlete týden před příjezdem.
Užívat můžete kolárnu, v přízemí menší odpočívárnu, jídelnu s barem a kuchyní a v patře čtyři samostatné pokoje, každý má vlastní sociální zařízení /sprcha a WC/.
 
Na vánoční a silvestrovské pobyty pronajímáme chalupu pro 1-16 osob včetně dětí v ceně 8000,- Kč za noc. Více osob lze ubytovat dle ceníku. Způsob rezervace - platí to samé jako v létě.
 
Při příjezdu podepíšete smlouvu o pronájmu a odevzdáte vratnou kauci.
Vynesení odpadků, úklid kuchyně, baru a jídelny a vyluxování je povinnost hosta.
Před odjezdem se vrací vratná kauce, pokud není zjištěna škoda.

 

Domácí pokyny

Celý objekt je vybaven kobercem a je potřeba vzít si s sebou domácí obuv a dodržovat přezouvání. V pokojích a ve společenských prostorách není možné přemisťovat vybavení. Nedoporučuje se provádět opravy a zásahy do elektrické sítě nebo jiné instalace. Zjištění jakékoliv závady je třeba ihned nahlásit, aby se mohla zjednat náprava. V objektu ubytovacího zařízení a zvláště na pokojích není dovoleno používat vlastní elektrické spotřebiče. Tento zákaz se netýká notebooků a elektrických spotřebičů sloužících k osobní hygieně hosta (holicí strojky, vysoušeče vlasů apod.). Není povoleno používat otevřený plamen (svíčky, olejové vonné lampy, apod.). K sušení oděvů nejsou určeny garnyže nad okny, ale věšákové stěny či topný žebřík ve sprše. Při příjezdu Vám bude přidělený pokoj a klíče /od pokoje a od vchodu/. Pokoj při odjezdu a klíče osobně předáte zpět.
V době od 22.00 do 6.00 hodin  se dodržuje noční klid. Za děti odpovídá jejich doprovod a není možné je nechat bez dozoru pobíhat po chalupě ani kolem chalupy, zabráníte tím jejich úrazům nebo poškození zařízení. 5-6 parkovacích míst u chalupy je zdarma s tím, že ohleduplné parkování hned od prvního auta, nejlépe kolmo ke spodní silnici, je nutností. Při příjezdu dalších aut je možné za místní poplatek parkovat na  centrálním placeném parkovišti obce (cca 300m). Při odjezdech je třeba opustit i parkoviště.
Podmínky v případě pronájmu celé chalupy jsou vypsány ve smlouvě o pronájmu.

Okolí nabízí spoustu příležitostí k výletům

Pěšky nebo na kole je na výběr, kam se vydat na všechny strany
Sjezdovky (cca 100 metrů pod chalupou) další nad chalupou
Běžkařské tratě v okolí, nástup hned 100 metrů nad chalupou
Dětská lyžařská školička, půjčovna lyží a vybavení na lyžování
 
Zámecký park ve Vrchlabí a muzeum
Letní kino ve Vrchlabí
Vyhlídkové lety u Vrchlabí
Zámecký park v Jilemnici a muzeum
Zvědavá ulička v Jilemnici
 
Aquapark ve Špindlerově Mlýně cca 15 km
ZOO ve Dvoře Králové cca 30 km
Stezka korunami stromů v Janských Lázních
Výlet na Černou horu s rašeliništěm a rozhlednou